علت برگشتن آب از لوله فاضلاب

علت برگشتن آب از لوله فاضلاب چیست؟

علت برگشتن آب از لوله فاضلاب گرفتگی لوله‌ها است. توجه داشته باشید که علت برگشنن آب از لوله فاضلاب به نوع دستشویی ایرانی یا فرنگی مربوط نمی‌باشد. همچنین امکان برگشتن آب در قسمت‌های مختلف خانه‌ها از جمله آشپزخانه وجود دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر برای علت‌ها و جلوگیری از بالا زدن فاضلاب در ادامه مقاله با ما همراه باشید. همچنین در صورتی که شما به دنبال لوله بازکنی فوری در تهران  و گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی با ما همراه باشید.

پرشدن چاه فاضلاب دستشویی

 پر شدن چاه فاضلاب دستشویی

گاهی علت برگشتن آب از لوله فاضلاب پر شدن چاه فاضلاب دستشویی می‌باشد. در صورتی که چاه ساختمان گرفته باشد و شما در زمان معین به رفع گرفتگی اقدامی نکنید با مشکل بالا زدن فاضلاب رو به رو می‌شوید.

در صورت بروز این مشکل شما باید با یک شرکت معتبر تخلیه چاه فاضلاب تماس بگیرید. به این نکته توجه داشته باشید که عدم توجه به زمان تخلیه چاه ممکن است شمارا دچار مشکلات بزرگ تری مانند ریزش چاه دچار کند.

گرفتگی سیفون علت برگشتن آب از لوله فاضلاب

گرفنگی سیفون یکی از علت برگشتن آب از لوله فاضلاب می‌باشد. در صورتی که افراد پس از استفاده از دستشویی از فلاش تانک یا آفتابه استفاده نکنند، پس از مدتی فضولات تجمع کرده و در درون آبگیر سیفون ته نشین می‌شوند و در نتیجه باعث برگشتن آب از لوله فاضلاب می‌شوند.

باز کردن لوله با استفاده از آب جوش

باز کردن لوله با استفاده از آب جوش

روش آب جوش برای بازکردن لوله ها جزو آسان و ارزان ترین راه برای رفع گرفتگی می‌باشد.

برای انجام این روش در طی دو الی سه مرحله آب جوش را به آرامی درون لوله گرفته شده بریزید و پس از ریختن هر بار آب صبر کنید تا آب به آرامی فروکش کند سپس لیوان آب بعدی را درون لوله بریزید. این کار را چند بار در طول شبانه روز انجام دهید مشکل گرفتگی لوله ها رفع می‌شود.

راه های جلوگیری از بالا زدن فاضلاب ظرفشویی

راه های جلوگیری از بالا زدن فاضلاب ظرفشویی

یکی از علت برگشتن آب از لوله فاضلاب ریختن زباله به داخل سینک ظرفشویی می‌باشد. برای جلوگیری از این مکشل در سینک ظرفوشیی از یک صافی استفاده کنید تا آشغال ها وارد لوله نشوند.

چربی و روغن از دیگر علت برگشتن آب از لوله فاضلاب می‌باشد. برای رفع این مشکل روغن هارا درون یک کیسه پلاستیکی ریخته و درون سطل زباله بریزید. در غیر این صورت چربی و روغن های وارد شده باعث گرفتگی لوله می‌شود.

برای مراقبت از سینک ظرفشویی هفته ای یک بار یک کتری آب جوش را درون سینک ریخته تا سینک شما از هرگونه چربی و روغن پاک شود.

راه دیگر جلوگیری از بالا زدن فاضلاب استفاده از محلول ها برای رفع این مشکل می‌باشد شما می‌توانید برای از بین بردن چربی و دیگر مواد داخل لوله ها از ترکیب سرکه و جوش شیرین استفاده کنید.

نحوه ساختن محلول سرکه و جوش شیرین به این صورت است که شما ابتدا یک فنجان جوش شیرین را به درون لوله فاضلاب بریزید سپس یک لیوان سرکه درون لوله ریخته و یک ساعت صبر کنید. برای شستشوی این محلول از یک کتری آب جوش استفاده کنید. در صورت حل نشدن مشکل گرفتگی لوله ها در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

بهترین روش رفع بالا زدگی فاضلاب

گاهی ممکن است شما با رعایت و استفاده صحیح از سرویس بهداشتی باز هم دچار مشکل بالا زدن آب می‌شوید. علت برگشتن آب از لوله فاضلاب در این گونه موارد گرفتگی لوله اصلی فاضلاب می‌باشد.بهترین روش رفع بالا زدگی فاضلاب

در صورت بروز این مشکل شما باید با یک شرکت لوله بازکنی و تخلیه چاه فاضلاب معتبر تماس بگیرید شرکت خدمات رشیدی با بیش از 10 سال سابقه در این ضمینه با استفاده از نیرو های مجرب و ابزارآلات پیشرفته روز دنیا آماده اراعه خدمات ویژه به مشتریان می‌باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شرکت خدمات رشیدی تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.