• 09125850680
 • تهران _ رباط کریم و شهر پرند

تخلیه چاه فاضلاب آدران

بررسی تخلیه چاه فاضلاب آدران

تخلیه چاه فاضلاب آدران
تخلیه چاه فاضلاب آدران

بالازدگی چاه فاضلاب مشکلات زیادی برای ساکنان و اهالی آدران به وجود می‌آورد، که با تخلیه چاه فاضلاب آدران رشیدی این مشکل گرفتگی لوله های چاه فاضلاب آدران را با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان برطرف می‌گردد.

چگونه تخلیه چاه فاضلاب آدران مشکل شما را حل خواهد کرد؟

تکنولوژی روز و دستگاه‌های مدرن روش‌های نوینی را جایگزین روش‌های قدیمی تخلیه چاه فاضلاب کرده‌اند. در شهرهای پیشرفته خروجی فاضلاب جهت دفع فضولات ضروری است؛ لذا تخلیه چاه فاضلاب یک مشکل عمومی محسوب می‌شود. با گذر عمر چاه فاضلاب، نیاز به بهترین خدمات تخلیه چاه فاضلاب آدران بیشتر حس می‌گردد.

فاضلاب چیست؟

تخلیه چاه فاضلاب آدران

منظور از فاضلاب یا گنداب، آب مصرفی و بی‌کیفیتی است که قابل استفاده‌ مجدد نیست. این آب ناپاک و بدبو، دارای فضولات جامد و مایع نشأت گرفته از خانه‌ها، خیابان‌ها، سرویس‌های بهداشتی، کارخانه‌ها، صنایع، شست و شوی زمین‌ها و کشاورزی است.

حجم آب تشکیل دهنده‌ فاضلاب تقریبا 9 برابر مواد جامد آن است. بخشی از مواد جامد فاضلاب، مواد آلی و بخش دیگر آن مواد معدنی محلول یا معلق در آب هستند. بوی بد فاضلاب اغلب به مواد آلی موجود در آن برمی‌گردد؛ این مواد توسط میکروب‌ها تجزیه می‌شوند و این تجزیه‌ میکروبی عامل تولید بوی ناخوشایند است. تنها مشکل فاضلاب‌های حاوی مدفوع انسان و حیوانات زنده، بوی نامطبوع نمی‌باشد؛ بلکه وجود زیستوارک‌های بیماری‌زا که عامل آلودگی محیط خصوصاً منابع آب و خاک هستند مسئله‌ دیگری است. تحقیقات نشان می‌دهند که هر گرم مدفوع دارای انواع باکتری‌ها نظیر اشریشیا کولی، استرپتوکوک مدفوعی، اسپور کلستریدیوم  پرفرنژنس و سایر انواع موجودات زنده‌ بیماری زا می‌باشد.

فاضلاب خانگی چیست و چه انواعی دارد؟

فاضلاب خانگی چیست و چه انواعی دارد؟

فاضلاب شهری شامل فاضلاب‌ خانگی، فاضلاب مغازه‌ها، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها، آب باران و آب‌های سطحی است. به فاضلاب تولیدی خانه‌ها در شهر و روستا فاضلاب خانگی گویند. دستشویی، حمام، ماشین‌های لباسشویی و ظرفشویی، فاضلاب حاصل از زهکشی فضای سبز و آب باران جمع شده همگی در ایجاد فاضلاب خانگی نقش دارند. دو نوع فاضلاب خانگی وجود دارد:

 • فاضلاب خاکستری:

  این فاضلاب تمامی انواع فاضلاب تولیدی به جز دستشویی را شامل می‌شود. فاضلاب خاکستری مقدار کمی املاح و مواد شوینده‌ دارد؛ لذا فرآیند تصفیه‌ی آن به کمک سپتیک تانک به سهولت اتفاق می‌افتد. سپتیک تانک دستگاهی است که برای تصفیه‌ فاضلاب خروجی از واحدهای مسکونی کاربرد دارد. این نوع فاضلاب قابلیت استفاده‌ مجدد دارند؛ پس از تصفیه، از این فاضلاب برای اهدافی نظیر آبیاری فضای سبز، سیفون توالت و شستشوی محیط استفاده می‌شود.

 • فاضلاب خانگی سیاه:

این فاضلاب قابلیت انتقال مستقیم به شبکه را دارد و یا می‌توان آن را با سپتیک تانک در چند مرحله بازیافت و سپس دفع کرد.

نشانه‌های پر شدن چاه فاضلاب

تخلیه چاه فاضلاب آدران
تخلیه چاه فاضلاب آدران
 1. بوی بد فاضلاب:

  گازهای سپتیک در چاه فاضلاب ناشی از تجمع فضولات انسانی، پسماند مواد غذایی، میوه و غیره هستند. پر شدن چاه منجر به تجمع این گازها و انتشار بوی نامطبوع می‌گردد.

 1. نم و رطوبت دیوار و زمین پیرامون چاه:

  افزایش حجم فاضلاب، افزایش رطوبت را به دنبال دارد. بیشتر این رطوبت جذب خاک می‌شود اما بخشی از آن نیز به دیوار نفوذ می‌کند.

 1. افزایش جانوران موذی:

  افزایش پشه و سوسک اطراف چاه فاضلاب یکی دیگر از نشانه‌های پر شدن چاه فاضلاب می‌باشد.

 1. شنیدن صدای آب:

  هنگامی که چاه پر است، صدای ریختن فاضلاب در چاه مانند صدای افتادن یک جسم در ظرف پر از آب شنیده می‌شود.

 1. بالا زدن فاضلاب از لوله‌ها:

  بالا زدن فاضلاب از لوله‌ی پارکینگ، حیاط و غیره می‌تواند نشانه‌ی گرفتگی یا پر شدن چاه فاضلاب باشد. در صورتی که با فنر زدن چاه باز نشود، چاه باید تخلیه گردد.

خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه فاضلاب آدران در تمامی این مواقع می‌تواند به حل مشکل شما کمک کند.

راه‌های تخلیه چاه فاضلاب

تخلیه چاه فاضلاب آدران
تخلیه چاه فاضلاب آدران
 • تخلیه چاه با حفر چاه کمکی:

  بهتر است انجام این روش را به دست متخصص‌ترین و معتبرترین تخلیه چاه فاضلاب آدران بسپارید. در این روش فرد باتجربه در کنار چاه اصلی، چاه دیگری حفر می‌کند تا چاه جدید موادی را که چاه قدیمی قدرت جذب سریع آن‌ها را ندارد جذب کند. عمق زیاد و قطر کم چاه اصلی و مساحت مناسب زمین جهت ایجاد یک چاه جدید از نکاتی هستند که باید پیش از بکارگیری این روش بررسی شوند.

 • تخلیه چاه به وسیله دستگاه مکنده یا ساکشن:

  ساکشن یکی از نوین ترین تجهیزات تخلیه چاه فاضلاب آدران می‌باشد. این دستگاه مانند جارو برقی است؛ لوله‌ این دستگاه دارای حالت مکش است و یک سر آن به دستگاه وصل است و سر دیگر آن درون چاه یا کانال فاضلاب قرار می‌گیرد.

 • فاضلاب از طریق لوله مکیده می‌شود و به درون تانکر می‌ریزد. هنگام تخلیه‌ چاه با مکنده، سرعت انجام عملیات به علت ایجاد حداقل میزان تخریب در درب چاه و یا عدم تخریب آن (هنگام وجود لوله‌ی بازدید چاه) بسیار بالا است. اما در روش تخلیه‌ی چاه با استفاده از پمپ های لجن کش، به دلیل اندازه ی بزرگ پمپ تخلیه‌ی چاه (حدودا این پمپ به اندازه‌ی کپسول‌های گاز بوتان می باشد) درب چاه نیاز به تخریب دارد تا امکان رد کردن پمپ‌های لجن کش از آن فراهم شود.
 • تخلیه چاه فاضلاب آدران به وسیله پمپ لجن کش:

  هنگامی که چیزی نظیر قطعات لاستیک، پارچه یا گونی در چاه وجود دارد، پمپ لجن کش با دو پروانه‌ خود می‌تواند کمک کننده باشد. لبه‌های تیز این پره‌ها هر آنچه را که در چاه قرار گرفته است تکه تکه می‌کند. سپس مواد داخل چاه به مخزن تانکر مکیده می‌شوند.

بهترین روش تخلیه چاه چیست؟

تخلیه چاه فاضلاب آدران
تخلیه چاه فاضلاب آدران

تفاوت اصلی میان روش‌های تخلیه چاه در هزینه و سر و صدای ناشی از آن‌ها است. بهترین و سریع ترین تخلیه چاه فاضلاب شبانه روزی آدران به کمک    پمپ لجن کش در چاه‌های مسکونی و ساختمان‌ها انجام می‌شود. پس از لجن کشی باید لایروبی چاه توسط فرد متخصص انجام شود. پمپ لجن کش بسیار کم سر و صدا و مقرون به صرفه است.

عوامل موثر بر عمر و کیفیت چاه فاضلاب:

قطر چاه فاضلاب

عمق چاه

مساحت انباره‌ی چاه

جنس خاک در محل حفر چاه فاضلاب

حجم فاضلاب ورودی به داخل یک چاه

راه‌های جلوگیری از پر شدن چاه فاضلاب:

تخلیه چاه فاضلاب آدران
تخلیه چاه فاضلاب آدران

استفاده از ونت در فاضلاب:

ونت به ایجاد جریان یک‌دست و بدون تنفس آب در فاضلاب کمک می‌کند. ضرورت استفاده از ونت هنگام تخلیه چاه خود را نشان می‌دهد؛ نبود ونت، منجر به مکش سیفونی و خالی شدن آب درون سیفون می‌شود. همچنین ونت به تخلیه‌ی گاز اشتعال‌‌زای تولید شده در چاه و لوله‌های فاضلاب کمک می‌کند و جلوی ایجاد فشار و انفجار را می‌گیرد.

 • نوسازی چاه:

  تخلیه و لایروبی چاه را بازسازی چاه گویند. لایروبی به تخلیه‌ی روزنه‌های ریز چاه که از مواد زائد پر شده‌اند کمک می‌کند. لایروبی را پیش از پر شدن چاه و از دست رفتن کارایی اولیه‌ی آن انجام دهید. منظور از لایروبی چاه فاضلاب عملیات خارج کردن اجسام، گل و لای و لجن از مجرای چاه فاضلاب می‌باشد. لایروبی برای حفظ سلامت جامعه، تجدید منابع زیست محیطی، پاکسازی مجاری آب و فاضلاب، جلوگیری از بوی بد، تجمع حشرات و موش‌ها و حفظ پاکیزگی هوا اهمیت دارد.

 • اندازه‌ی مناسب انباره:

  هنگام حفر چاه فاضلاب تازه در ساختمان‌ها، انباره باید بیش از حد معمول حفر شود تا چاه فاضلاب حداقل عمر مفید 10 ساله‌ی خود را حفظ کند و دیرتر پر شود.

 • درب استاندارد چاه فاضلاب:

  استفاده از درهای استاندارد چاه فاضلاب به کنترل حجم فاضلاب درون چاه کمک خواهد کرد.

مدت زمان تخلیه چاه فاضلاب آدران اندک است؛ لذا سعی کنید که زودتر از موعد برای تخلیه‌ی چاه اقدام کنید تا عمر طولانی چاه را حفظ کنید.

از اشتباهات زیر هنگام پر شدن چاه خودداری کنید:

تخلیه چاه فاضلاب آدران

 • تخلیه‌ مداوم آب چاه فاضلاب توالت به صورت ماهانه منجر به ریزش چاه می‌شود.
 • بخار و گرمای حاصل از ریختن آهک زنده در چاه فاضلاب، می‌تواند به لوله‌های فاضلاب آسیب بزند و منجر به نشتی آن‌ها شود.
 • ریختن کودهای شیمیایی تاثیری جز پر کردن چاه ندارد.
 • ریختن اسید در چاه منجر به انتشار گازهای سمی، کشنده، خطرناک و اشتعال‌زا می‌شود که می‌‌توانند سبب انفجار چاه فاضلاب شوند.

هنگام پر شدن چاه چه اقداماتی باید انجام داد؟

 1. با شماره تلفن تخلیه چاه فاضلاب آدران تماس 09125850680 بگیرید.
 2. محل چاه را پیدا کنید و در آن را باز کنید.
 3. تخلیه چاه فاضلاب به کمک تانکر انجام می‌شود.
 4. لایروبی انجام می‌شود و فضولات از چاه خارج می‌گردند.
 5. کف تراشی چاه فاضلاب انجام می‌شود. کف تراشی چاه توسط متخصص چاه یا مقنی چاه  انجام می شود؛ در این فرآیند مقنی کف انباره‌ی چاه فاضلاب را به ارتفاع 30 تا 40 سانتی متر تراش می‌دهد. در واقع هدف کندن خاک سیاه شده‌ (دارای لجن فاضلاب) از کف چاه می‌باشد. مقنی بدنه‌ چاه را با استفاده از نوک کلنگ تراش کوچک 5 سانتی متری تا 15 سانتی متری می دهد تا چاه بتواند دوباره آب را جذب کند. (روش کلنگ زنی)

مزایای تخلیه‌ی به موقع چاه فاضلاب

تخلیه چاه فاضلاب آدران
تخلیه چاه فاضلاب آدران

خطر ریزش دیواره های چاه فاضلاب بیشتر از سایر قسمت های آن  است و حضور بلندمدت فاضلاب در چاه احتمال رخ دادن ریزش را افزایش می‌دهد. ریزش دیواره‌ چاه فاضلاب بار مالی فراوانی بر دوش شما خواهد گذاشت؛ لذا این خطر را جدی بگیرید. جلوگیری از خطرات ریزش و سر ریز شدن چاه فاضلاب با تخلیه چاه فاضلاب آدران در دوره‌های زمانی معین ممکن است.

خطرات سر ریز شدن چاه فاضلاب

خطرات احتمالی که سر ریز شدن چاه فاضلاب برای ساختمان به دنبال دارد، تخلیه‌ به موقع فاضلاب را ضروری می‌سازد.

سر ریز شدن چاه فاضلاب، قسمت گلدانی چاه را سست می‌کند و سبب خروج فاضلاب از سایر قسمت‌های شبکه فاضلاب می‌شود. در واقع سقوط قسمت گلدانی چاه فاضلاب است که منجر به ریزش چاه فاضلاب می‌شود. با وجود ایمن سازی این قسمت، حضور طولانی مدت فاضلاب به علت پر شدن ظرفیت چاه فاضلاب گلدان چاه را سست خواهد کرد. منظور از دهانه یا گلدانی چاه بخش پلاستیکی است که در سر چاه جذبی فاضلاب قرار می‌گیرد. گلدانی چاه وظیفه‌ی انتقال آب ورودی چاه به وسط میله چاه را بر عهده دارد تا آب ورودی چاه  به دیواره های چاه برخورد نکند و چاه ریزش نکند.

وقتی که چاه فاضلاب پر می‌شود و دفع فاضلاب از آن ممکن نیست، فاضلاب رفته رفته به سایر قسمت‌های شبکه فاضلاب نفوذ می‌کند و پس از مدتی بوی بد فاضلاب در ساختمان منتشر خواهد شد. زمان دریافت خدمات تخلیه چاه بسیار اهمیت دارد؛ پیش از پر و سر ریز شدن چاه نسبت به تخلیه‌ی آن اقدام کنید.

ارزان ترین قیمت تخلیه چاه فاضلاب آدران

تجربه‌ی ارزان ترین قیمت تخلیه چاه فاضلاب آدران می‌تواند به حفظ آرامش شما هنگام بروز مشکل پر شدن چاه کمک کند. هزینه تخلیه چاه فاضلاب آدران به تعداد سرویس‌ها وابسته است و هزینه‌ روش ساکشن از لجن‌کش بالاتر است. هزینه‌ بالای دستگاه ساکشن به موتور آن و توانایی این دستگاه در تخلیه‌ی منهول‌ها و سپتیک‌ها بر می‌گردد. دستگاه ساکشن تنها دستگاهی است که توانایی تخلیه‌ی چربی‌های سفت شده را دارد و همین قضیه دلیلی بر هزینه‌ی بالای این روش است.

شما می‌توانید با تیم خدمات رشیدی برای باز کردن لوله های چاه و فاضلاب منزل و یا محل کار خود در هر ساعت از شبانه روز تماس بگیرید.

تخلیه چاه فاضلاب آدران
برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آموزش خارج کردن اشیا از چاه فاضلاب

آموزش خارج کردن اشیا از چاه فاضلاب

تخلیه چاه فاضلاب پرند

تخلیه چاه فاضلاب پرند

لوله بازکنی شهرک صنعتی پرند

لوله بازکنی شهرک صنعتی پرند

تخلیه چاه فاضلاب شهرک صنعتی پرند

تخلیه چاه فاضلاب شهرک صنعتی پرند

تخلیه چاه فاضلاب شهرک صنعتی نصیرآباد

تخلیه چاه فاضلاب شهرک صنعتی نصیرآباد

تخلیه چاه فاضلاب آدران

تخلیه چاه فاضلاب آدران

لوله بازکنی آدران

لوله بازکنی آدران

لوله بازکنی شهرک صنعتی نصیرآباد

لوله بازکنی شهرک صنعتی نصیرآباد

بهترین شوینده برای باز کردن لوله

بهترین شوینده برای باز کردن لوله