علت زود پر شدن چاه فاضلاب

علت زود پر شدن چاه فاضلاب چیست؟

گرفتگی چاه یک امر طبیعی و اجتناب ناپذیر است اما گاهی اوقات شما فکر می‌کنید که چاه شما زود به زود پر می‌شود و ما در این مقاله ما به علت زود پر شدن چاه می‌پردازیم.

چه زمانی چاه فاضلاب زود پر میشود

چه زمانی چاه فاضلاب زود پر میشود

گاهی اوقات ممکن است چاه شما زود به زود پر شود علت‌های بسیاری هستند که باعث زود پر شدن چاه می‌شوند که برخی از انها شامل: ورود بیش از حد فوضولات داخل چاه فاضلاب، تجمع چربی بیش از حد، ظرفیت پایین چاه و جنس نامناسب خاک از عواملی هستند باعث زود پر شدن چاه فاضلاب شما می‌شوند.

از آنجایی که چاه‌های فاضلاب از جنس خاک هستند آب را به خوبی جذب می‌کنند ولی ظرفیت جذب آنها محدود می‌باشد و پس از چند سال استفاده و دریافت حجم بیش از حد ورودی، آب به خوبی جذب نشده و حجم عظیمی از آب روی خاک باقی می‌ماند.

 علت زود پر شدن چاه فاضلاب چیست؟

 علت زود پر شدن چاه فاضلاب چیست؟

جنس غیر جاذب خاک چاه

در اکثر مواقع جنس چاه حفر شده در ساختمان‌ها از خاک‌های جذبی است این به این معنا است که چاه فاضلاب‌ها باید مواد دریافت شده توسط زمین جذب شود. و در غیر این صورت عمل به درستی انجام نشده و چاه فاضلاب با مشکل روبه رو می‌شود. در صورتی که جنس چاه از خاک جاذب نباشد ظرفیت آن زود پر شده و فاضلاب پس میزند. مناسب ترین جنس زمین برای این نوع چاه ها زمین های شنی هستند.

 ورود حجم بالای فاضلاب

یکی از علت زود پر شدن چاه ورود حجم بالای فاضلاب است. چاه های فاضلاب هرچقدر هم که بزرگ باشند دارای محدودیت هستند و تا حد معینی می‌توانند جمع اوری و دفع داشته باشند.

در صورتی که ورودی بیش از حد و ظرفیت چاه باشد آب و فاضلاب داخل چاه مانده و تجزیه نمی‌شوند و پس از مدتی شما نیاز به تخلیه چاه پیدا می‌کنید.

چاه های ساختمان باید از حجم‌های مناسبی برخوردار باشند تا از این گونه مشکلات جلو گیری شود اما در صورتی که ظرفیت چاه ساختمان شما کم است شما می‌توانید با حفر چاه کمکی از این مشکل رهایی یابید.

ورود مواد زائد به داخل چاه

ورود مواد زائد به داخل چاه

مهم‌ترین علت زود پر شدن چاه ورود مواد زائد به داخل چاه می‌باشد. در ابتدای مقاله اشاره شد که چاه جذبی بر اساس جذب مواد کار خود را انجام می‌دهند اما در صورت ورود مواد زائد مانند: مو، چربی، فضولات، زباله و…. چاه باعث گرفتگی منافذ موجود در کف و دیواره چاه فاصلاب شده عمل جذب را به درستی نمی‌تواند انجام دهد و با مشکل رو به رو می‌شود.

پر شدن چاه چه مقدار زمان میبرد؟

هیچ قطعیتی برای زمان دقیق پر شدن چاه فاضلاب وجود ندارد. پر شدن چاه به عوامل مختلفی دارند همانطور که در بالا اشاره شد ظرفیت چاه فاضلاب و جنس زمین عوامل به شدت تأثیر گذار در مدت زمان پر شدن چاه فاضالاب ساختمان هستند.

ما در این مقاله علت زود پر شدن چاه فاضلاب را برای شما برسی کردیم. اما در صورت حل نشدن مشکل چاه فاضلاب ساختمان خود شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان و ثبت درخاست خدمات تخلیه چاه فاضلاب با ما تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.