بهترین شوینده برای باز کردن لوله

بهترین و ارزان ترین روش خانگی باز کردن لوله با شوینده 

بهترین شوینده برای باز کردن لوله، هر شخصی در طول عمر خود حداقل یک بار با مشکل گرفتگی لوله رو به رو شده است دراین مقاله ما سعی می‌کنیم به شما بهترین شوینده و راه‌ضهای خانگی و صنعتی برای باز کردن لوله‌های، ظرفشویی، حمام، دستشویی و پارکینگ را بیاموزیم. برای فهمیدن بهترین شوینده برای باز کردن لوله‌ ها در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

12 تا از بهترین شوینده برای باز کردن لوله ها

12 of the best Iranian and foreign detergents

در صنعت نظافت و تولید بهترین شوینده برای باز کردن لوله، شرکت‌های کوچک و بزرگ بسیاری فعالیت می‌کنند که چند نمونه از برند بهترین شوینده برای باز کردن لوله را به شما معرفی می‌کنیم.

  شرکت های ایرانی                                      شرکت های خارجی

  1.  مایع لوله بازکن اکتیو                                            مایع لوله بازکن کوبایاشی                 
  2.  محلول چاه بازکن اتک                                           محلول چاه بازکن روراکس
  3.  مایع لوله بازکن صاف                                           مایع لوله بازکن پراکس
  4. مایع چاه بازکن رخشا                                            مایع چاه بازکن درانو
  5.  محلول لوله بازکن تنطور                                      محلول لوله بازکن گرین
  6.  مایع لوله باز کن راه گشا                                      مایع لوله بازکن پلامر

همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر راجب لوله بازکن ها شما می‌توانید مقاله لوله بازکنی چی خوبه را نیز مطلاعه کنید.

مقایسه بهترین شوینده برای باز کردن لوله(ایرانی و خارجی)

مقایسه لوله باز کن های ایرانی و خارجی
بهترین شوینده برای باز کردن لوله

و اما موضوع مهم مقایسه انها و انتخاب بهترین و بی دردسر ترین است و از انجایی که شویندگان شرکت‌های خارج از ایران به سختی و با قیمت های بالا موجود هستند برای مردم به صرفه نیست و شما باید بین قیمت و کیفیت بهترین گزینه موجود را انتخاب کنید.

مزایا و معایب استفاده از شوینده ها

مزایا و معایب استفاده از شوینده ها
بهترین شوینده برای باز کردن لوله

استفاده از شوینده های صنعتی علاوه بر مزایای خوبی که دارند از معایبی هم برخورد دار هستند که از معروف ترین آنها  باعث از بین رفتن و پوسیدگی  لوله و آسیب زدن به پوست شما است.

شویندگان به دلیل اسیدهایی که در ساخت آنها استفاده شده باعث پوسیدگی لوله ساختمان می‌شود و استفاده مداوم از محلول ها پیشنهاد نمی‌شود.

همانطور که در بالا اشاره شد شوینده ها به دلیل استتفاده از مواد اسیدی برای پوست و رییه شما مضر است و باعث سوختگی پوست و تنگی نفس می‌شود.

مهم ترین دلایل گرفتن لوله و راه های جلو گیری از آن

بهترین شوینده برای باز کردن لوله
مهم ترین دلایل گرفتن لوله و راه های جلو گیری از آن

گرفتگی لوله‌ها به عوامل و شرایط گوناگونی وجود دارد و امکان گرفتگی هر لوله از ساختمان است ولی خب ما برای شما مرسوم ترین دلیل گرفتگی لوله ها و راه مقابله با آنهارا توضیح داده ایم.

1- ساخت و ساز و مشکلات گرفتگی لوله

از آنجایی که ساخت و ساز‌ها هیچ وقت بی‌دردسر نبوده و نیست، مشکلاتی پی در پی به وجود می‌آورد که یکی از این مشکلات گرفتگی لوله هاست.

چطور؟ ممکن است مصالح ساختمانی مانند گچ، سیمان و… که در حین ساخت استفاده می‌شود وارد لوله ها شده و موجب گرفتگی لوله‌ها شود و تنها راه پیشگیری از آن بستن لوله‌ها است.

در برخی موارد دیده شده ساختمان‌هایی که پشت بام آنها قیرگونی شده است بر اثر آفتاب شدید آب شده و در لوله‌ها روانه می‌شوند.

2- روغن ها باعث گرفتگی لوله ها

یکی از شایع‌ترین اشتباهاتی که باعث گرفته شدن لوله‌های آشپز خانه شما می‌شود، ریختن روغن در سینک می‌باشد. بسیاری از افراد فکر می‌کنید روغن مایع است در صورتی که روغن‌ها با از دست دادن گرما و حرارت خود سفت شده و  بر دیواره های لوله شما رخنه کرده و می چسبند و باعث گرفتگی لوله می شود.

3- دستمال کاغذی قاتل نرم گرفتگی لوله 

بهترین شوینده برای باز کردن لوله
دستمال کاغذی قاتل نرم گرفتگی لوله

معمولا بسیاری از افراد در سرویس بهداشتی‌ها از دستمال کاغذی استفاده می‌کنند. ولی با انداختن آنها در چاه توالت با مشکل بزرگی رو به رو خواهند شد. دستمال ها پس از مدتی جمع شده و شما با توده ای از دستمال ها در لوله خود مواجه خواهید شد، که همین کار باعث گرفتگی لوله‌ها می شود.

4- خطا های انسانی که باعث گرفتگی لوله ها می‌شود

بعضی افراد عادت دارند در هنگام استفاده از سرویس بهداشتی از گوشی تلفن همراه استفاده کنند.

در صورت افتادن موبایل شما در چاه شما با اشتباه چند ملیون تومانی رو به رو خواهید شد، بهترین راه برای جلوگیری از اینگونه اتفاقات این است که شما از بردن وسایل غیر ضروری به سرویس بهداشتی خود داری کنید.

5- ریزش  مو باعث گرفتگی لوله ها

یکی از دلایل گرفتن لوله حمام شما ریزش مو شماست. البته که این موضوع اجتناب ناپذیر است ولی تجمع آنها در لوله می‌تواند برای شما دردسر ساز شود و شما می‌توانید با گذاشتن در پوش های مخصوص از این اتفاق ناگوار جلو گیری کنید.

انواع روش تخلیه چاه

بهترین روش تخلیه چاه
بهترین شوینده برای باز کردن لوله

برای تخلیه چاه فاضلاب روش‌ها و دستگاه‌های مختلفی وجود دارند و با توجه به شرایط استفاده از روش و ابزارالات متغیر می‌باشد. نیروهای کارشناس ما بر اساس فاکتورهایی مانند: مکان قرار گیری انبار، مسافت خروجی انبار تا مکان رفت‌آمد و سایر نکات تخصصی یکی از روش‌های گفته شده در زیر را در نظر می‌گیرند.

  1.  پمپ‌های لجن‌کش
  2. استفاده از پمپ های آب‌کش
  3. دستگاه‌های مکنده
  4. تانکرهای تخلیه چاه

نیروهای کارشناس شرکت خدمات تخلیه چاه رشیدی با در نظر گرفتن شرایط موجود بهترین روش را برای بازکردن لوله‌های مسکونی و ساختمان ها انتخاب می‌کنند.

بهترین روش تخلیه چاه

بهترین روش تخلیه چاه

همانطور که در بالا اشاره شد روش ها و ابزارآلات گوناگونی برای تخلیه چاه وجود دارد ولی از جمله بهترین روش‌های تخلیه چاه فاضلاب استفاده از دستگاه های پمپ لجن کش می‌باشد. همینطور بهترین روش برای انجام عمل لایروبی استفاده از نیروی متخصص انسانی است. به این صورت که پس از انجام عملیات تخلیه چاه و پس از اتمام لجن کشی نیروهای تخلیه چاه به درون چاه رفته و شروع به لایروبی میکننند و پس از اتمام کار در صورت نیاز عمل کف تراشی انجام می‌شود.

بهترین و قوی ترین روش های خانگی باز کردن لوله

بهترین شوینده برای باز کردن لوله
بهترین و قوی ترین روش های خانگی باز کردن لوله

بهترین شوینده برای باز کردن لوله، گاهی اوقات شما دسترسی به بیرون ندارید و شاید لوله‌های شما قدیمی و فرسوده شده اند و برای رفع مشکل نیاز است خودتان دست به کار شوید راه های بسیاری برای باز کردن لوله می‌باشد و یکی از بهترین آنها محلول سرکه و جوش شیرین است که می‌تواند شما را از شوینده ها راحت کند.

مخلوط 1/3 (یک سوم فنجان) جوش شیرین را با 1/3 فنجان سرکه را ترکیب کرده و در لوله بریزید و 30 دقیقه منتظر بمانید.

باز کردن لوله با استفاده از جا لباسی

بهترین شوینده برای باز کردن لوله، ساده اما کار آمد جا لباسی از وسایلی از است که در هر خانه پیدا می‌شود و شما می‌توانید به سادگی مشکل گرفتگی لوله خود را با آن حل کنید یک گیره لباس بردارید و خمیدگی های آنرا صاف کنید ته گیره را به صورت قلاب در آورده و در لوله فرو کنید و مانند یک ماهیگیر آلودگی هارا شکار کنید.

بهترین شوینده برای باز کردن لوله
بهترین شوینده برای باز کردن لوله

شوینده و آب گرم

بهترین شوینده برای باز کردن لوله، از روش‌های خانگی باز کردن لوله استفاده از آب جوش می‌باشد. مقداری پودر شوینده یا مایع را در آب حل کنید تا کف آلود شود و در آخر محلول را در  سینک خود بریزید. این محلول مانند روان کننده عمل کرده و تمامی چربی های جمع شده را از بین می‌برد.

نوشابه لوله بازکن قدرتمند

بهترین شوینده برای باز کردن لوله شاید در نگاه اول نوشابه یک نوشیدنی به نظر برسد ولی ترکیب گاز نوشابه می‌تواند یک کابوس برای جرم های داخل لوله شما باشد این روش اقتصادی و کارا برای بی نیاز کردن شما از انواع لوله باز کن ها می‌باشد.

بهترین شوینده برای باز کردن لوله
بهترین شوینده برای باز کردن لوله

جوهرنمک (کارا ولی خطرناک)

جوهر نمک یکی از بهترین شوینده برای باز کردن لوله ها می‌باشد . قبل از استفاده حتما از موارد ایمنی پیروی کنید ابتدا از یک دستکش پلاستیکی بپوشید جوهر نمک می‌تواند باعث سوختگی های وخیم شود. جوهر نمک را می‌توانید از فروشگاه های لوازم خانگی تهیه کنید.

3/4(سه چهارم گالن) آب سرد داخل سطل بریزید و 3 فنجان جوهر نمک را به آرامی اضافه کنید. محلول را با استفاده از قاشق چوبی هم زده و محلول را داخل فاضلاب بریزید بین 20 تا 30  دقیقه زمان دهید و سپس لوله ها را با آب داغ شستشو دهید در صورت لزوم این کار را تکرار کنید.

مادر این مقاله راه حل های برای بهترین شوینده برای باز کردن لوله ها ارائه کردیم امیدواریم بهتون کمک کرده باشیم و در آخر اگر مشکل شما حل نشد می‌توانید با تیم خدمات رشیدی برای باز کردن لوله های چاه و فاضلاب منزل و یا محل کار خود در هر ساعت از شبانه روز تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.